הקרן למורשת הכותל המערבי

אתר אינטרנט ecommerce ושיווקי במספר שפות


האתגר:
הכותל המערבי, המקום הקדוש ביותר לעם היהודי – איך ממחישים את הייחודיות והקדושה של המקום - באתר אינטרנט? אתר שנושאו הוא אבנים עתיקות, קדושה והתרוממות אך אמור לשלב את הטכנולוגיות הכי מתקדמות?
קבוצת פיונט זכתה במכרז להקמת אתר האינטרנט עבור הקרן למורשת הכותל המערבי במספר שפות, וההתמודדות הראשונה הייתה האתגר העיצובי – המחשת חווית הביקור בכותל לגולשים באתר. בנוסף, הייתה דרישה להצגת הצילומים של מצלמות הכותל שמצלמות את הכותל 24 שעות ביממה, שישה ימים בשבוע. כמו כן, האתר אמור לספק מידע על חגיגת בר/בת מצווה בכותל למעוניינים בכך, לאפשר הרשמה למי שמעוניין לקיים את טקס הבר/בת מצווה בכותל, ולבסוף להציג את התמונות של אלה שבחרו לעשות זאת – באתר. בפן המסחרי, נדרשה הקמת ממשק לתרומות שאמור להתממשק לערוצי תשלום אונליין וחנות אונליין המוכרת ספרי תורה ומוצרים נוספים. דרישה נוספת היתה האפשרות לשלוח פתק לכותל. כל זה ועוד – עוצר מלכת עם כניסת השבת.


הפתרון שיושם: לאחר תהליך אפיון ועיצוב משמעותי ומעמיק הוקם אתר אינטרנט רספוניסיבי ונגיש על גבי תשתית SiteVision של פיונט בעברית ובאנגלית (ושפות נוספות בדרך!). העיצוב המיוחד במינו והיצירתי שנעשה על ידי צוות העיצוב בסנדא של פיונט, מציג את המידע על גבי "אבנים" שמתכתבות עם העיצוב של אבני הכותל.

האתר המיוחד שפותח בפיונט כולל מרכיבים רבים שכולם פותחו ובוצעו על ידי הצוותים המומחים של קבוצת פיונט: בוצעה אינטגרציה למערכת המצלמות של הכותל כך שכל גולש שמעוניין בכך יכול לצפות בנעשה בכותל, בלייב. שולבה האפשרות לשלוח פתק לכותל (בסוף כל יום יש מי שהולך ומטמין את הפתקים בין אבני הכותל!), לצפות באירועים, ולהירשם לבת/בר מצווה באמצעות מילוי טפסים מתאימים. הוקם ממשק להעלאת צילומים מחגיגות בר/בת המצווה שנערכות במקום, פותח ממשק לתרומות שכולל אפשרות תשלום במספר ערוצי תשלום, כגון PayPal ו-CreditGuard. הוקמה חנות שמאפשרת רכישה של ספרים ואביזרים שונים. ולבסוף שולב "שעון שבת" שמכבה את האתר עם כניסת השבת ומעלה אותו בחזרה בצאת השבת


כתובת האתר: https://www.thekotel.org

הקרן למורשת הכותל המערבי

סיפור לקוח

"כשיצאנו לדרך, ידענו מה אנחנו רוצים שיהיה באתר, אבל התוצאה הסופית היא מעל ומעבר לציפיות שלנו. פגשנו צוות עיצוב מקצועי ויצירתי, שהיה קשוב לרצונות שלנו ובאמת הבין את קהלי היעד שלנו ואת מה שמתאים להם. העיצוב המיוחד ביחד עם הפונקציונליות של האתר, וכל האפשרויות כמו ההרשמה לבר/מצווה, החנות, ממשק התרומות, לוח האירועים, פרשת השבוע שמחלפת כל שבוע, המצלמות - מספקת לגולשים שלנו חוויה נעימה וידידותית, ברוח האתר הקודש הזה."
שרה כי טוב ,מנהלת אתר

לקוחות מספרים

iDigital
"אנחנו עובדים עם קבוצת פיונט כבר כמה שנים ועברנו איתם כבר כמה גלגולים של האתר. אנחנו מאד מרוצים מזה שבפיונט אנחנו מקבלים מענה לכל היבט של אתר - גם מיכולות העיצוב והחדשנות של צוות הסדנא, שיצרו לנו אתר ברמה מאד גבוהה מבחינת הנראות שלו, וגם טכנולוגית - מהגמישות שהאתר מאפשר לנו מבחינת ניהול התוכן והעיצוב, מזה שעכשיו יש לנו אתר רספונסיבי ונגיש – והכל נעשה במקום אחד. כל דרישה שלנו נענית תמיד במקצוענות וביעילות."
מיכל תלמיד ,מנהלת האתר
עיריית רמת גן
"האתר מסתכל על הצורך של התושב, שם אותו במרכז ונועד לתת לו שירותים מקצה לקצה. זו הייתה הנקודה ממנה יצאנו לפרויקט ובחרנו בפיונט לביצועו. הפרויקט עבר בצורה חלקה – ובתוך כשישה חודשים העלינו את האתר לאוויר. עבדנו בצורה משולבת עם אנשי פיונט בתכנון לוחות הזמנים, בהטמעה ובהסבה של התכנים, ובהיערכות לעלייה לאוויר. הם הבינו היטב את הצרכים שלהם ופעלו בהתאם, והתוצאות לא איחרו לבוא. מאז תום הפרויקט אנחנו מקבלים תגובות חיוביות מהתושבים על הידידותיות של האתר, על ההנגשה של החומרים ועל העדכניות.

האתר הוא חלק מתפיסת מערכות המידע של ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן: ביצוע פרויקטים לטובת התושבים, ומהווה נדבך מרכזי בפרויקט העיר החכמה שלנו"
קובי נח, מנמ"ר/מנהל אגף מערכות מידע מחשוב וחדשנות עיריית רמת גן
 
בית אברהם קריניצי
"העבודה על הקמת אתר האינטרנט עם חברת "פיונט" היתה מקצועית ביותר, איכותית ואדיבה.
אנו גאים ומודים מאד על התוצאה המרהיבה והייחודית, המנגישה את תולדות העיר רמת-גן"
עידית קמין וילוז'ני, מנהלת המוזיאון
מועצה אזורית גולן
"מעבר להצגת מידע אודות המועצה והאירועים בה, היה לנו מאד חשוב להנגיש למתעניינים במגורים ברמת הגולן את כל האפשרויות העומדות בפניהם. הצוות של פיונט בנה עבורנו פתרון שמציג לכל מתעניין את אפשרויות המגורים בגולן בצורה נגישה ונוחה לשימוש"
דליה עמוס, דוברת המועצה
נמל אשדוד
"האתגר הגדול של נמל אשדוד הוא התחרות מול הנמלים האחרים והיה לנו מאד חשוב שהאתר ייתן מענה חווייתי ונעים ויספק מידע מעודכן בכדי שהסוכנים, עמילי המכס ונציגי חברות הספנות יקבלו את כל המידע הנדרש להם ויקבלו החלטה לעגון דווקא בנמל אשדוד. עבדנו עם המפתחים והמעצבים של פיונט וקיבלנו אתר שמספק מידע מעודכן וחווית גלישה מוצלחת".
תומר שפץ, מנהל האתר
דנטל דפו וול
"אנחנו באמת מאד שמחים על השדרוג הכל כך משמעותי שחברת פיונט ביצעה באתר שלנו. הלקוחות שלנו נהנים עכשיו מאתר נגיש ונוח, המאפשר להם לגשת בקלות לקטלוג המוצרים ולאתר את המוצר שאותו הם צריכים. האינטגרציה בין מערכת דה פקטו ומערכת SAP בקטלוג, שהיה פרויקט טכנולוגי מורכב, הופכת גם האתר שלנו למוביל בתחום, המאפשר לנו לתת ללקוחות שלנו את השירות הטוב ביותר. שמחנו לעבוד עם הצוותים המקצועיים של פיונט".
מורל מרום ,מנהלת האתר
ההתאחדות לכדורגל בישראל
"סוף סוף יש לנו אתר שעומד בסטנדרטים אירופאיים שלא נופל משום אתר שקיים במדינות אחרות. להיפך, יש לנו במה להתגאות. האתר הקודם של ההתאחדות הוקם לפני יותר מעשור, והיה כבד מאד מיושן ולא נגיש או רספונסיבי. בזכות פיונט כיום יש לנו אתר חדיש, נגיש, רספונסיבי, שנותן מענה אטרקטיבי לכל אוהד שמחפש כל סוג של מידע אודות הכדורגל בישראל".
אורן נזרי, מנמ"ר ההתאחדות לכדורגל
הקרן למורשת הכותל המערבי
"כשיצאנו לדרך, ידענו מה אנחנו רוצים שיהיה באתר, אבל התוצאה הסופית היא מעל ומעבר לציפיות שלנו. פגשנו צוות עיצוב מקצועי ויצירתי, שהיה קשוב לרצונות שלנו ובאמת הבין את קהלי היעד שלנו ואת מה שמתאים להם. העיצוב המיוחד ביחד עם הפונקציונליות של האתר, וכל האפשרויות כמו ההרשמה לבר/מצווה, החנות, ממשק התרומות, לוח האירועים, פרשת השבוע שמחלפת כל שבוע, המצלמות - מספקת לגולשים שלנו חוויה נעימה וידידותית, ברוח האתר הקודש הזה."
שרה כי טוב ,מנהלת אתר