Kimera

מערכת לניהול Cryptocurrency (מטבעות וירטואליים) על גבי הבלוקצ'יין – Blockchain


האתגר: הקמת שירות בנקאי לניהול מטבעות וירטואליים, המגשר בין הבלוקצ'יין למשתמשי הקצה הסוחרים במטבעות. התמודדות עם טכנולוגיית הבלוקצ'יין החדשה.


מהו בלוקצ'יין (Blockchain)?
בלוקצ'יין היא שיטה חדשה להעברת מידע שיתופי על גבי תשתית האינטרנט. הבסיס הוא מערכות מבוזרות כשכל מאגרי המידע והטרנסאקציות מאוחסנים בנקודות קצה שונות באינטרנט (nodes) ומשוכפלים לכולם. כל טרנסאקציה מוצפנת ומאוחסנת בהקשר לטרנסאקציה הקודמת ולטרנסאקציה הבאה – מה שמונע פרצות או שכפולים מכיוון שאם טרנסאקציה אחת שגויה, כל השרשרת מוגדרת כ"שבורה". האינטרנט הוא זה ש"מנהל" את ה-blockchain ולא ישות מרכזית אחת, מכיוון שמדובר בהרבה מאד נקודות קצה החולקות את המידע אודות הטרנסאקציות.

כל נקודות קצה כזאת – node, משתתפת במספר פעולות:

  • יצירת (כריית) המטבעות הדיגיטליים
  • שמירה ותפעול של העסקאות
  • טיפול ב"חוזים חכמים" – סוג חדש של "בלוק" ברשת ה- Ethereum
  • פעולות בסיסיות בארנק.


Crypto Currency – מטבעות וירטואליים
מבוסס blockchain, ה-cryptocurrency הוא מרכז השקעות ומסחר המנוהל באופן עצמאי ולא על ידי שום גורם פורמאלי. ערכי העסקאות נקבעים על ידי המשתמשים, ומתבצעים באמצעות טכנולוגיית ה-blockchain. שוק המטבעות הווירטואליים מוערך כיום ב-160 מיליארד, דולר, כשמעריכים כי שווי של השוק בעוד 10 שנים יהיה טריליונים רבים של דולרים. מטבע האתריום (Ethereum) הוא המטבע הווירטואלי השני בגודלו בעולם, אחרי הביטקוין, עם שווי שוק של כ-28 מיליארד דולר.

הפתרון:
Kimera – שירות בנקאות מאובטח ואמין, ידידותי למשתמש התומך במטבעות הווירטואליים Ethereum, Bitcoin ו-Bitcoin Gold

המערכת הרספונסיבית תומכת במבחר התקנים ומספקת את השירותים הבאים:

  • כרייה משותפת: חבילות להשקעות ארוכות טווח בכריית Ethereum ו-Bitcoin Gold
  • גישור למערכות סליקה קונבנציונליות כגון PayPal, כרטיסי אשראי לקניה ומכירה של מטבעות וירטואליים. אספקת שירותי API לסוחרים.
  • ניהול ארנקי מטבעות וירטואליים: ניהול הארנק, מספר ארנקים למשתמש וארנקים משותפים למספר משתמשים, עסקאות בין ארנקים, עסקאות רבי- מטבעות, שיתוף ארנקים ברמה הארגונית. תמיכה בריבוי חתימות.
  • זירת מסחר: קניה ומכירה של מטבעות, העברת הצעות, מערכת הצעות חכמה

(בפיתוח, יושק במלואו לקראות סוף 2018)

Kimera

לקוחות מספרים

iDigital
"אנחנו עובדים עם קבוצת פיונט כבר כמה שנים ועברנו איתם כבר כמה גלגולים של האתר. אנחנו מאד מרוצים מזה שבפיונט אנחנו מקבלים מענה לכל היבט של אתר - גם מיכולות העיצוב והחדשנות של צוות הסדנא, שיצרו לנו אתר ברמה מאד גבוהה מבחינת הנראות שלו, וגם טכנולוגית - מהגמישות שהאתר מאפשר לנו מבחינת ניהול התוכן והעיצוב, מזה שעכשיו יש לנו אתר רספונסיבי ונגיש – והכל נעשה במקום אחד. כל דרישה שלנו נענית תמיד במקצוענות וביעילות."
מיכל תלמיד ,מנהלת האתר
עיריית רמת גן
"האתר מסתכל על הצורך של התושב, שם אותו במרכז ונועד לתת לו שירותים מקצה לקצה. זו הייתה הנקודה ממנה יצאנו לפרויקט ובחרנו בפיונט לביצועו. הפרויקט עבר בצורה חלקה – ובתוך כשישה חודשים העלינו את האתר לאוויר. עבדנו בצורה משולבת עם אנשי פיונט בתכנון לוחות הזמנים, בהטמעה ובהסבה של התכנים, ובהיערכות לעלייה לאוויר. הם הבינו היטב את הצרכים שלהם ופעלו בהתאם, והתוצאות לא איחרו לבוא. מאז תום הפרויקט אנחנו מקבלים תגובות חיוביות מהתושבים על הידידותיות של האתר, על ההנגשה של החומרים ועל העדכניות.

האתר הוא חלק מתפיסת מערכות המידע של ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן: ביצוע פרויקטים לטובת התושבים, ומהווה נדבך מרכזי בפרויקט העיר החכמה שלנו"
קובי נח, מנמ"ר/מנהל אגף מערכות מידע מחשוב וחדשנות עיריית רמת גן
 
בית אברהם קריניצי
"העבודה על הקמת אתר האינטרנט עם חברת "פיונט" היתה מקצועית ביותר, איכותית ואדיבה.
אנו גאים ומודים מאד על התוצאה המרהיבה והייחודית, המנגישה את תולדות העיר רמת-גן"
עידית קמין וילוז'ני, מנהלת המוזיאון
מועצה אזורית גולן
"מעבר להצגת מידע אודות המועצה והאירועים בה, היה לנו מאד חשוב להנגיש למתעניינים במגורים ברמת הגולן את כל האפשרויות העומדות בפניהם. הצוות של פיונט בנה עבורנו פתרון שמציג לכל מתעניין את אפשרויות המגורים בגולן בצורה נגישה ונוחה לשימוש"
דליה עמוס, דוברת המועצה
נמל אשדוד
"האתגר הגדול של נמל אשדוד הוא התחרות מול הנמלים האחרים והיה לנו מאד חשוב שהאתר ייתן מענה חווייתי ונעים ויספק מידע מעודכן בכדי שהסוכנים, עמילי המכס ונציגי חברות הספנות יקבלו את כל המידע הנדרש להם ויקבלו החלטה לעגון דווקא בנמל אשדוד. עבדנו עם המפתחים והמעצבים של פיונט וקיבלנו אתר שמספק מידע מעודכן וחווית גלישה מוצלחת".
תומר שפץ, מנהל האתר
דנטל דפו וול
"אנחנו באמת מאד שמחים על השדרוג הכל כך משמעותי שחברת פיונט ביצעה באתר שלנו. הלקוחות שלנו נהנים עכשיו מאתר נגיש ונוח, המאפשר להם לגשת בקלות לקטלוג המוצרים ולאתר את המוצר שאותו הם צריכים. האינטגרציה בין מערכת דה פקטו ומערכת SAP בקטלוג, שהיה פרויקט טכנולוגי מורכב, הופכת גם האתר שלנו למוביל בתחום, המאפשר לנו לתת ללקוחות שלנו את השירות הטוב ביותר. שמחנו לעבוד עם הצוותים המקצועיים של פיונט".
מורל מרום ,מנהלת האתר
ההתאחדות לכדורגל בישראל
"סוף סוף יש לנו אתר שעומד בסטנדרטים אירופאיים שלא נופל משום אתר שקיים במדינות אחרות. להיפך, יש לנו במה להתגאות. האתר הקודם של ההתאחדות הוקם לפני יותר מעשור, והיה כבד מאד מיושן ולא נגיש או רספונסיבי. בזכות פיונט כיום יש לנו אתר חדיש, נגיש, רספונסיבי, שנותן מענה אטרקטיבי לכל אוהד שמחפש כל סוג של מידע אודות הכדורגל בישראל".
אורן נזרי, מנמ"ר ההתאחדות לכדורגל
הקרן למורשת הכותל המערבי
"כשיצאנו לדרך, ידענו מה אנחנו רוצים שיהיה באתר, אבל התוצאה הסופית היא מעל ומעבר לציפיות שלנו. פגשנו צוות עיצוב מקצועי ויצירתי, שהיה קשוב לרצונות שלנו ובאמת הבין את קהלי היעד שלנו ואת מה שמתאים להם. העיצוב המיוחד ביחד עם הפונקציונליות של האתר, וכל האפשרויות כמו ההרשמה לבר/מצווה, החנות, ממשק התרומות, לוח האירועים, פרשת השבוע שמחלפת כל שבוע, המצלמות - מספקת לגולשים שלנו חוויה נעימה וידידותית, ברוח האתר הקודש הזה."
שרה כי טוב ,מנהלת אתר