חברת החשמל לישראל

הובלת פעילות הדיגיטל בחברת החשמל לישראל, במסגרת שנת הדיגיטל בחברת חשמל (2018)


האתגר: קבוצת פיונט גאה על זכייתה במכרז להובלת פעילות הדיגיטל של חברת החשמל בישראל. בזכייה זו באים לידי ביטוי מגוון היכולות של קבוצת פיונט, המספקת שירות של 360 מעלות בעולם הדיגיטל ונותנת ללקוחותיה מענה מקיף לכל צרכי הנוכחות הדיגיטלית שלהם - משלב האסטרטגיה והתכנון ועד לשלב הפיתוח, היישום, והשיווק והתפעול השוטף כולל עדכונים ושדרוגים על פי הצורך.


הפתרון שיושם:
קבוצת פיונט מובילה את פעילות הדיגיטל של חברת החשמל במגוון תחומים:

  • פרויקט חדשנות בחברת החשמל: יצירת אסטרטגיית מחודשת וחזון דיגיטלי לאתר האינטרנט ולשלל הנכסים הדיגיטליים של חברת החשמל, תוך שיתוף פעולה הדוק עם כל קשת המומחים המקצועיים בחברה. הכנת מצגות ושיווק פנימי. בעקבות החזון, יצירת מודל ודמו ראשוני לאתר החדש (Prototype), קבלת החלטות – לדוגמה, האם האתר יהיה אתר תוכן שיווקי או יאפשר גם פעולות? הצגת הפרוטוטיים למומחים בחברת החשמל ובעקבותיו יוצאים לדרך חדשה, תכנון מפורט של כל המסכים והעיצוב שלהם (UI/UX) – והקמת אתר אינטרנט חדש לחברה.
  • אפליקציה באנדרואיד וב-iOS, שיפור חווית המשתמש והממשק. עדכונים ושדרוגים שוטפים, פיתוח והוספה של רכיבים ופונקציונליות על פי דרישות הצוותים המקצועיים בחברת חשמל, ושיפור מתמיד של הנראות. גם כאן מבוצע תהליך מתודי של אפיון ותכנון על ידי צוות ה-UI/UX, אישורם מול הלקוח ויישום באפליקציה. הוספת נגישות ושירות EFS – (Email, Fax, SMS) המאפשר ללקוחות לקבל הודעות בכל אחד מהאמצעים הללו או בכל שילוב שלהם
  • הנגשה של כל נכסי הדיגיטל של חברת החשמל.
  • פיתוח על גבי SharePoint של אתרים, אפליקציות, רכיבים, מודולים ותבניות חדשות, כאשר בכל העת מבוצעת אינטגרציה מול המערכות הפנימיות של החברה, כגון מערכות ERP ועוד. בכל שדרוג כזה מבוצע אפיון, עיצוב, פיתוח, ויישום.
  • שילוב של מספר טכנולוגיות – SharePoint, .Net (( Dot Netטהור, קוד פתוח.
  • פרויקטים חכמים כגון : זיהוי לקוחות באמצעות הזדהות חכמה, כשהאתגר הוא פילוח מאד מדוקדק של הלקוחות לפי מגוון הגדרות וסקטורים (לקוחות עסקיים, פרטיים, אסטרטגיים ועוד). הרשמה לאזורים אישיים באמצעות מס רוני סמס, מונה חכם.
  • הצבת צוותי UI/UX, מפתחים, ואנשי QA ייעודיים בחברת החשמל

 

כתובת האתר: https://www.iec.co.il

חברת החשמל לישראל

לקוחות מספרים

iDigital
"אנחנו עובדים עם קבוצת פיונט כבר כמה שנים ועברנו איתם כבר כמה גלגולים של האתר. אנחנו מאד מרוצים מזה שבפיונט אנחנו מקבלים מענה לכל היבט של אתר - גם מיכולות העיצוב והחדשנות של צוות הסדנא, שיצרו לנו אתר ברמה מאד גבוהה מבחינת הנראות שלו, וגם טכנולוגית - מהגמישות שהאתר מאפשר לנו מבחינת ניהול התוכן והעיצוב, מזה שעכשיו יש לנו אתר רספונסיבי ונגיש – והכל נעשה במקום אחד. כל דרישה שלנו נענית תמיד במקצוענות וביעילות."
מיכל תלמיד ,מנהלת האתר
עיריית רמת גן
"האתר מסתכל על הצורך של התושב, שם אותו במרכז ונועד לתת לו שירותים מקצה לקצה. זו הייתה הנקודה ממנה יצאנו לפרויקט ובחרנו בפיונט לביצועו. הפרויקט עבר בצורה חלקה – ובתוך כשישה חודשים העלינו את האתר לאוויר. עבדנו בצורה משולבת עם אנשי פיונט בתכנון לוחות הזמנים, בהטמעה ובהסבה של התכנים, ובהיערכות לעלייה לאוויר. הם הבינו היטב את הצרכים שלהם ופעלו בהתאם, והתוצאות לא איחרו לבוא. מאז תום הפרויקט אנחנו מקבלים תגובות חיוביות מהתושבים על הידידותיות של האתר, על ההנגשה של החומרים ועל העדכניות.

האתר הוא חלק מתפיסת מערכות המידע של ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן: ביצוע פרויקטים לטובת התושבים, ומהווה נדבך מרכזי בפרויקט העיר החכמה שלנו"
קובי נח, מנמ"ר/מנהל אגף מערכות מידע מחשוב וחדשנות עיריית רמת גן
 
מועצה אזורית גולן
"מעבר להצגת מידע אודות המועצה והאירועים בה, היה לנו מאד חשוב להנגיש למתעניינים במגורים ברמת הגולן את כל האפשרויות העומדות בפניהם. הצוות של פיונט בנה עבורנו פתרון שמציג לכל מתעניין את אפשרויות המגורים בגולן בצורה נגישה ונוחה לשימוש"
דליה עמוס, דוברת המועצה
נמל אשדוד
"האתגר הגדול של נמל אשדוד הוא התחרות מול הנמלים האחרים והיה לנו מאד חשוב שהאתר ייתן מענה חווייתי ונעים ויספק מידע מעודכן בכדי שהסוכנים, עמילי המכס ונציגי חברות הספנות יקבלו את כל המידע הנדרש להם ויקבלו החלטה לעגון דווקא בנמל אשדוד. עבדנו עם המפתחים והמעצבים של פיונט וקיבלנו אתר שמספק מידע מעודכן וחווית גלישה מוצלחת".
תומר שפץ, מנהל האתר
דנטל דפו וול
"אנחנו באמת מאד שמחים על השדרוג הכל כך משמעותי שחברת פיונט ביצעה באתר שלנו. הלקוחות שלנו נהנים עכשיו מאתר נגיש ונוח, המאפשר להם לגשת בקלות לקטלוג המוצרים ולאתר את המוצר שאותו הם צריכים. האינטגרציה בין מערכת דה פקטו ומערכת SAP בקטלוג, שהיה פרויקט טכנולוגי מורכב, הופכת גם האתר שלנו למוביל בתחום, המאפשר לנו לתת ללקוחות שלנו את השירות הטוב ביותר. שמחנו לעבוד עם הצוותים המקצועיים של פיונט".
מורל מרום ,מנהלת האתר
ההתאחדות לכדורגל בישראל
"סוף סוף יש לנו אתר שעומד בסטנדרטים אירופאיים שלא נופל משום אתר שקיים במדינות אחרות. להיפך, יש לנו במה להתגאות. האתר הקודם של ההתאחדות הוקם לפני יותר מעשור, והיה כבד מאד מיושן ולא נגיש או רספונסיבי. בזכות פיונט כיום יש לנו אתר חדיש, נגיש, רספונסיבי, שנותן מענה אטרקטיבי לכל אוהד שמחפש כל סוג של מידע אודות הכדורגל בישראל".
אורן נזרי, מנמ"ר ההתאחדות לכדורגל
הקרן למורשת הכותל המערבי
"כשיצאנו לדרך, ידענו מה אנחנו רוצים שיהיה באתר, אבל התוצאה הסופית היא מעל ומעבר לציפיות שלנו. פגשנו צוות עיצוב מקצועי ויצירתי, שהיה קשוב לרצונות שלנו ובאמת הבין את קהלי היעד שלנו ואת מה שמתאים להם. העיצוב המיוחד ביחד עם הפונקציונליות של האתר, וכל האפשרויות כמו ההרשמה לבר/מצווה, החנות, ממשק התרומות, לוח האירועים, פרשת השבוע שמחלפת כל שבוע, המצלמות - מספקת לגולשים שלנו חוויה נעימה וידידותית, ברוח האתר הקודש הזה."
שרה כי טוב ,מנהלת אתר