עמוד הבית
קבוצת פיונטאינטרנט אפקטיבי וטכנולוגיות מידע
דף ראשי > SharePoint > SharePoint 2013

SharePoint 2013

תשתית SharePoint 2013 מציגה חבילת תכונות עשירה המאפשרת לכל ארגון ליצור פורטל ארגוני חזק, חכם וידידותי עם יכולות 'חברתיות' המהווה סביבת עבודה אהודה. Microsoft השיקה זה מכבר את הגרסא  החדשה של SharePoint , שהיא מערכת עדכנית במיוחד וכוללת מספר רב של חידושים הנובעים מצרכים שהועלו על ידי שותפים ומשתמשים.

החידושים העיקריים נוגעים לתמיכה במגוון פורמטים, כולל דפדפנים נוספים ובעיקר מובייל, שיפור איכות העבודה עם יישומי office, קישור ליישומים חיצוניים ושיפור החיפוש.

 
My documents
העיקרון של שמירת מסמכים אישיים תחת "My Site" תמיד נראה לנו מתאים וראוי: מקום אחד בו שמורים המסמכים, אליו אפשר לגשת בקלות, האפשרות לשתף מסמכים בקלות ללא צורך בשליחתם בדוא"ל, והיכולת לנהל אותם בצורה שיטתית ופשוטה. עם זאת, היישום שלו בגרסאות קודמות היה מורכב מעט, ולא תמיד ידידותי מספיק.

החדשות הטובות בגרסת החדשה הן ש-SP 2013 הופך את זה לפשוט וידידותי בצורה משמעותית. למעשה, השמירה בספריה האישית הופכת להיות הגדרת ברירת המחדל עבור כל מסמכי Office. ישנה ספרית מסמכים אחת (ולא שתיים כמו ב-2010), כאשר מנגנון ההרשאות הפך פשוט יותר, וניתן לשתף מסמכים אישיים בקלות רבה. זאת ועוד – ניתן לסנכרן את הספרייה עם הכונן המקומי ולאפשר גישה למסמכים ב-offline, גם כאשר איננו מחוברים לשרת.  אין ספק כי בהיבט זה מדובר בשדרוג דרמטי, שעונה לצורך משמעותי.

 
App Store
הגרסא החדשה כוללת "חנות אפליקציות", המאגדת מגוון יישומים חשובים עבור המשתמשים. היישומים כוללים את התוספים (add-ons) המוכרים לנו בתחום התוכן והמשימות, והשימוש בהם מעצים את עבודת המשתמשים ומקטין את התלות והצורך שלהם באנשי התמיכה וה-IT. למעשה, בכפוף להרשאות, יוכל כל משתמש להוסיף לעצמו את התוספים הרצויים: שעון עולמי, רכיב חדשות ארגוני, תצוגות פרויקטים, ניהול אנשי קשר ועוד.

 
Social Enterprise
החידוש המרגש ביותר אולי ב-SP 2013 קשור ליכולות המדיה החברתית הקיימים בו. רשימת הרכיבים החדשים גדולה ומשמעותית: יכולות מיקרו-בלוגינג, עדכונים (feeds) על פעילות משתמשים במערכת, אתרים קבוצתיים, מעקב אחר משתמשים, likes, סטאטוסים ועוד.

במיוחד ראוי לציון רכיב המעקב, המאפשר לעקוב אחר פעילות משתמשים, אתרים וקבוצות ברשת הארגונית, ומאפשר לעקוב אחר שינויים במסמכים, אתרים ועוד, כאשר המשתמש מקבל לעמוד האישי שלו עדכונים, כפי שמוכר לנו כיום מהשימוש ברשתות החברתיות. רכיבים אלו מסייעים להגדיל את הקשר בין משתמשים בארגון, ומאפשרים למשתמשים לקבל ידע ממוקד אליהם, ללא פעילות יזומה, ובמקביל, מאפשרים לארגון להגיש למשתמשים ידע בדחיפה.
 
Mobile
אחת הבשורות החשובות, ברוח התקופה, הקיימות ב-SP 2013 נוגעת לתמיכה ועבודה בסמארטפונים. בנוסף לתצוגה הקלאסית, הגרסא החדשה כוללת שתי תצוגות חדשות: אחת מותאמת לצפייה בדפדפן המכשיר הנייד והשנייה תצוגת מסך מלא המאפשרת צפיית שולחן עבודה מלאה ב-SP במכשיר הנייד. בנוסף, הגרסא החדשה מרחיבה את התמיכה למספר גדול יותר של דפדפנים, כך שבהחלט מדובר בשיפור משמעותי.
 
הרשאות
שיפור משמעותי נוסף נוגע למנגנון ההרשאות – לא עוד מנגנון מורכב ומבלבל, אלא מנגנון פשוט, ידידותי, מבוסס שיתוף, המאפשר עבודה פשוטה לעורכי התוכן, ללא צורך בהתערבות אנשי תמיכה. לא מוגזם יהיה להניח, כי זה אחד השיפורים המשמעותיים שירגישו מנהלי האתרים בגרסא הנוכחית.
 
שיפור ניהול התוכן
הגרסא החדשה כוללת מספר שיפורים בתחום ניהול התוכן, כאשר המשמעותי שבהם הוא היכולת לפתוח דפים חדשים ולקבוע בקלות את סוג הדף, סוג העיצוב והרכיבים הדרושים בו.
שיפור משמעותי נוסף נוגע ליכולת לפרסם ולהציג תוכן במספר אתרים, כמו גם היכולת ליצור ספריה או קטלוג ולאפשר שימוש חוזר בתוכן במספר אתרים.

 
חידושים נוספים כוללים בין היתר:
• קטלוג פריטים חדש.
• עמודי נושאים אוטומטיים.
• שילוב פשוט של קבצי וידאו ואודיו מכל הסוגים והפורמטים, בעיקר בכל הנוגע לתהליך העלאת קבצים, והקטנת גודל הקבצים הנשמרים, לשיפור ביצועי המערכת.
• יכולות תרגום מובנות, לתמיכה באתרים רב לשוניים ויכולת תרגום אוטומטית לשפות שונות.
• כתובות URL  "נקיות" וידידותיות יותר למשתמש (סיומות aspx. ייעלמו משורת הכתובת)
 
שדרוג מודול החיפוש
הגרסא החדשה כוללת הטמעה של מנוע ה-FAST כחלק אינטגראלי מהמוצר, כולל יכולות מובנות לחיפוש במסמכי PDF.

בנוסף, השיפורים כוללים שיפור בחיפוש אנשים ומומחיות - חיפוש פונטי הפועל כעת בשפות מרובות. בנוסף, לצד פרטי קשר ומידע ארגוני, תוצאות חיפוש מציגות כעת מסמכים שנערכו ומידע אודות פרויקטים קודמים שיכולים להעיד על המומחיות של אדם. כרטיסי "איש קשר" מספקים דרך ליצירת קשר עם אנשים ישירות מתוך תוצאות החיפוש.

שיפור נוסף הוא בניווט - ניווט משופר שיסייע למצוא את תיבת החיפוש במהירות, לבצע חיפוש ולמצוא תוצאות שניתן לתחום בקלות לאתר מסוים או לרמות גבוהות יותר. תוצאות חיפוש מחולקות לקבוצות לוגיות ומספקות הצעות לשאילתות בהתבסס על תוצאות קודמות. לוח הריחוף מאפשר לאנשים לראות נתונים נוספים אודות פריט בתוצאות החיפוש ללא צורך ללחוץ על הפריט.
 
שילוב יישומים חיצוניים
התאמה לייצוא וייבוא נתונים ממגוון מקורות:
• שילוב קל של אפליקציות חיצוניות בפורטל.
• שילוב יכולות לקידום והמלצה על תוכן.
• יכולת לייצא נתונים למגוון פורמטים.
• שילוב פיתוחים ייעודיים שבוצעו בארגון.
כך למשל, ניתן לנתח נתונים חיצוניים באקסל, להוסיף נתונים חיצוניים לדיאגראמות Visio שפורסמו ועוד.

Workflows
גרסת 2013 כוללת שינוי בארכיטקטורה, וכדי ליהנות מהיכולות המשודרגות בגרסא נדרש להתאים את הגרסא באמצעות התקנה וקנפוג של Windows Azure Workflow. ניתן גם להמשיך ולעבוד במתכונת הקיימת, המוכרת לנו מ-SP2010, כולל תמיכה בתהליכים שנבנו ב-2010 ומתוחזקים ומשופרים ב-2013. יכולות ה- Workflow החדשות כוללות בין היתר את האפשרות לנהל תהליך ויזואלי באמצעות שימוש בתצוגות Visio, שיפור מנגנון ניהול משימות ושיפור יכולות ה-Designer, בדגש על פשטות לטובת שיפור חוויית המשתמש.

מידע מורחב על SharePoint 2013 באתר מיקרוסופט


שרפוינט 2013
|||||
צור איתנו קשר
* שם מלא:
* טלפון:
* דוא"ל:
* סיבת הפנייה:
Pionet